Wielki Post w Ośrodku rekolekcyjno-konferencyjnym

Wielki Post w Ośrodku rekolekcyjno-konferencyjnym Salezjański Ląd był bogaty w rekolekcje, dni skupienia i spotkania. Od formowania młodzieży ze szkół i oratoriów, członków Rodziny Salezjańskiej, małżeństw, rodzin i samych mężczyzn, aż po Wielkie Postne Rekolekcje z Panem Jackiem Pulikowskim.

Przyjechali do nas znamienici goście i wspaniali ludzie, od najmłodszych ministrantów po czołowe postacie muzyki chrześcijańskiej w Polsce (Tau, przedstawiciele 2Tm2,3 czy Mocnych w Duchu). Studium Formacyjne przeżyli u nas Salezjanie Współpracownicy, a duszpasterze młodzieży z sześciu salezjańskich inspektorii polskich FMA+SDB, spotkali się w ramach Centrum Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.

Wielki Post przeminął u nas przede wszystkim pod znakiem modlitwy – spotkania Pana Jezusa w Eucharystii i w drugim człowieku. Pamiętaliśmy o poście w intencji powołań. Czuć było ducha pokuty, uniżenia i poszukiwania woli Pana Boga.

Za każdą osobę, która trafiła na Salezjański Ląd w tym szczególnym czasie – dziękujemy. Niech dobry Bóg, który ukazał miłość względem nas w swoim umiłowanym jednorodzonym Synu, porusza nas mocą Ducha Świętego, by wszyscy, którzy „dobili” do Lądu w ciągu ostatnich 40 dni, w Okresie Wielkanocnym wydali obfite owoce powziętych postanowień i przeżytych pustynnych dni.

ks. Andrzej Waś SDB